Wyjazd do Warszawy.

2010-06-04 10:10

Śląsko - Dąbrowska Solidarność zorganizowała dla swoich członków pielgrzymkę do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki, duszpasterza ludzi pracy.

- Na uroczystości pojedzie 46 pocztów sztandarowych, prawie 1500 związkowców z naszego regionu oraz członków ich rodzin. Ale jeśli pojawiali się chętni spoza związku, to też staraliśmy się nie odmawiać - mówi Bogdan Biś, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu Śląsko - Dąbrowskiej Solidarności.

Zarząd Regionu związku wynajął 30 autokarów dla pielgrzymów. Wyruszają do Warszawy w nocy z soboty na niedzielę sprzed siedzib Solidarności w różnych miastach naszego regionu. Sprzed siedziby Zarządu Regionu w Katowicach na ulicy Floriana 7, w sobotę od godzinie 23.00 wyjeżdżają dwa autokary.

Uroczystości związane z beatyfikacją kapelana odbędą się również w naszym regionie. W niedzielę 13 czerwca o godz. 12.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu odprawiona zostanie uroczysta msza dziękczynna za beatyfikację ks. Popiełuszki. Po nabożeństwie, pod stojącym obok kościoła pomnikiem kapelana Solidarności ufundowanym przez Region Śląsko-Dąbrowski, zostaną złożone kwiaty.

 

 

 

Ks. Jerzy Popiełuszko


© 2010 Wszystkie prawa zastrzeżone. Damian Piegza.